1

Téma: funkcnost eportal.merenienergie.cz

Ahoj,

mam dotaz k funkcnosti portalu kde posilam data za sveho SDS.

V posledni dobe je dost casto nedostupny  a v datech jsou docela velke mezery.Nedavno to neslo cely den.
Dotazem na p.Prejdu jsem se dozvedel ze je problem neznamy,ale pracujeme na tom.......... (je to obchodnik, technickou odpoved jsem necekal...)

na portalu se objevilo ,ze probiha udrzba a ze si mam procist podminky uziti.V techto podminkach  (ktere tam nekdo nakopiroval z portalu energycloud.merenienergie.cz) se nic nepravi o eportalu.merenienergie.cz . OPRAVTE to !

Pokud si mam hledat nejake jine reseni, byl bych rad aby me nekdo informoval, nebranim se prechodu na neco jineho (pokud to vyresi BIG.. tak proc ne)

PS. eportal ma celou dobu co ho pouzivam docela spatny pristup odkudkoli, ale ted uz zacinaji i mizet data,asi nejvyssi cas opustit...

Honza

2

Re: funkcnost eportal.merenienergie.cz

Mrzí mne že je situace taková.

Dostupnost závisí na poskytovali výrobcem placeného webhostingu, a tedy údržba a provoz infrastruktury je plně v rukou dodavatele služeb.

Řešení je samozřejmě více, často využívanou možností je například nainstalovat si kód portálu na vlastní webhosting a tam si nechat data ze svého SDS posílat. Prakticky všechny komerční řešení firem, které SDS používají, pracují se svým vlastním hostingem nebo databázemi.

Je také možnost si udělat hosting portálu přímo u sebe na svém vlastním hardware - stačí vám stroj, na kterém pojede webový server a PHP, a který je přístupný z internetu. Takový server můžete mít doma a udržovat jej, aby spolehlivě pracoval.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Dobrý den,
rád bych taky přešel na vlastní portál. Podmínky od dodavatele však jsou:
"Cloud nainstalovaný na HW RP3. Cena je 5500Kč bez DPH. Je kompletní dodávka SW + HW. (kopie energycloud)".

Kvůli ceně se asi dám do programování smile.

Nebo by se toho někdo ujal za mírný poplatek? Pokud ano, mám zájem..

Naposledy upravil: rhoracek (2021-02-16 19:58:12)

4

Například:

Jednoduchý PHP skript, nebo třeba malý webserver napsaný v C, který běží na rPI, to není problém. Ukládá přijatá http-get volání z SDS do souboru (třeba CSV). A takový soubor si pak lze vizualizovat v Excelu.

Nebo lépe:

Opět na rPI nebo jiném linux stroji.
Instalovat InfluxDB (opensource = 0Kč), a posílat si data z SDS přes http get do své influx databáze.
Nebo si data posílat přes MQTT, tedy že SDS (mqtt klient) posílá data přes MQTT do Mosquitto brokera (opensource).
A pak přes Telegraf (opensource) se to z brokera cpe do InfluxDB.

Takže, jakmile se zkrátka krmí InfluxDB data z SDS, tak se pustí Grafana (opensource) a ta umí skvěle vizualizovat ! Grafy, tabulky... nepřekonatelná nádhera.

Samozřejmě, je to vše open source, ale musí se to umět nainstalovat, zprovoznit, propojit, nakonfigurovat. Není to legrace. Ale jak se to povede, je to nafurt.
Nicméně, pro mnohé, myslím že těch 5t za HW rPI a hotový PHP portál se vším všudy bude i tak stále více než dost dobrá cena. Jen si to spočítejte.
Jen ti co dobře umí Linux a instalovat a konfigurovat opensource, tak mají výhodu, bude je to stát 0Kč a jen jejich čas (návodů na netu je dost, ale i tak se to musí stále dobře propojit, a to je to gró).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5

Portál opět nefunguje sad
Neprojde ani ping.

6

Funkčnost portálu je katastrofa, nejen že nefunguje posílání (příjem) dat, ale není se tam možno ani zvenku přihlásit a uložená data prohlédnout, případně např. zapnout či vypnout relé (ovládám tak topení na chalupě, kde nemám pevnou IP adresu). V textu výše píšete o možnosti koupit hotové řešení vlastního portálu za 5500Kč+DPH.
Vzhledem k tomu, že mám již 4 zařízení pro sběr dat a je pro mne důležitá funkčnost 24/7, jsem ochoten to i zakoupit, ale odkaz na nabídku neumím najít.  Můžete mi odkaz poslat nebo dát sem?
Zaručované použití portálu zdarma, jímž se prsí na eshopu je spíš jen pro nalákání zákazníků, ale funkčnost nezaručují. Podíváte-li se na moje příspěvky v minulosti, poukazuji na to již nejméně 3 roky. Vývoj OK, výroba asi taky, ale ostatní služby už pokulhávají. Asi je živí zakázky pro velkoodběratele, ostatní ať si pomůžou přes diskusní fórum. Bohužel na eportál to nemá žádný vliv.

7

Kontakty jsou uvedeny zde - http://onlinetechnology.cz/clanky/kontakt , je tam email, určitě se dá specifické řešení domluvit.

Portál je zdarma, ale (ne)dostupnost je závislá na dodavateli webhostingových služeb pro tento portál.

AKtuální stav je, že byly spuštěny takové úpravy, aby se kvalita dostupnosti služeb zlepšila, a připravuje se nová verze portálu (sloučení eportál a energycloud do jednoho nového) která má zvládnout zvýšenou zátež. Takže firma na tom teď pracuje. Dostupné to bude nadále zdarma pro majitele SDS.

8

Dobrý den všem,
bohužel jsme začali narážet na špatnou funkčnost přeplněné databáze u poskytovatele služeb. Museli jsme proto přijmout některá opatření, která jsou uvedena v Podmínkách provozu na portále. Vlastně jde jen o dvě věci. Data jsou uchována pouze 25 měsíců a účty bez pohybu více než rok, budou zrušeny.

Chceme tímto předejít přeplnění databáze jako tomu bylo nyní. Nyní probíhá čistění dat, což jsou s ohledem na množství, časově náročné funkce. Z toho důvodu může v některých chvílích být portál nedostupný. Celá akce by měla být dokončena tento týden.

Všem uživatelům se tímto omlouváme a doufáme, že se situace rychle zlepší.