1

Téma: SDS micro DIN E čidla teploty

Dobrý den,po připojení teplotních čidel se v pohodě načtou a po cca půl hodině zatuhnou a je u nich napsáno !nelze začít převod!
Stačí kabel odpojit,nebo vypnout napájení a opět krátký čas fungují.To se neustale opakuje.
Kabel jsem vyměnil za stíněný,čidla dal jiné a pořád se problém opakuje.
Ještě se rozhodí stav elektroměru

Naposledy upravil: FAUST141 (2020-03-13 08:21:48)

2

Re: SDS micro DIN E čidla teploty

FAUST141 napsal:

po připojení teplotních čidel se v pohodě načtou a po cca půl hodině zatuhnou a je u nich napsáno !nelze začít převod!

zkuste se podívat na http://wiki.merenienergie.cz/index.php/OneWire_bus

nicméně,

FAUST141 napsal:

Ještě se rozhodí stav elektroměru

tohle vše ukazuje na problém s napájením, které SDS modulu dáváte
-
zkontrolujte si, že to máte v pořádku !

Stavy elektroměrů se ukládájí do pevné paměti vždy co nějaký časový interval, a pokud se dříve modul vypne, tak se po zapnutí načte poslední hodnota

Pokud máte problémy s napájením, pak je řešení v použítí SDS které má záložní baterku, to nikdy hodnoty S0 neztratí i když je jakýkoliv výpadek.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Dobrý den,děkuji za informaci,je pravdou,že modul napájím ze zdroje,který má několik výstupů a z výstupu 24V ještě napájím serva ventilů.Tímto může docházet k poklesu na výstupu 12V,kterým napájím modul.Dám samostatný zdroj a oznámim výsledek.

Hezký den,FAUST

4

Bomba!!!!. Po připojení samostatného zdroje problém vyřešen a modul šlape jak má. Třikrát jsem měnil sběrnici a nová čidla a bez výsledku, jenom mě zbělaly vlasy.Přitom je to taková blbost,"ale moje"  Díííky za pomoc.

Ještě mám jeden problém,protože neumím programovat a ve svém věku se to už nenaučím,prosím o radu.
Potřebuji zobrazovat COP tepelného čerpadla podle vzorce:  12540x(t1-t2)/3600/příkonem TČ

t1 a t2 je první a druhé číslo v seznamu teplot  a příkon je v kW na vstupu OPTO 3.    Díky, FAUST

5

Opravdu máte průtok 3l/s? Kolik imp/kW má elektroměr?

6

Zdravím,údaj na čerpadle je 3000 l/hod což je 0,83 l/s,výškový rozdíl 1m.I mně se to zdá hodně ,protože COP vychází vysoký.
Raději budeme počítat 2500 l/hod. Pro správné nastavení čerpadla není skutečný COP tak důležitý.
Elektroměr má 400 imp/kW

7

ještě jsem se snažil vypočítat průtok podle mých údajů a údajů výrobce a vypadá to na průtok 2000 l/hod

8

l/hx4,18x5/3600=12,96 z těcto údajů to vypadá přibližně na 2200 l/hod to bude reálné

9

Pak je výpočet COP 2552 x (t1-t2) / příkon ve wattech. Číslo 2552 je 2200 x 1,16. Výsledek bude COP x 100 - SDS-C nepracuje s desetinami. Výkon i COP lze odesílat do cloudu na některé volné S0 pozici (po přepočtu). Příkon se odesílá automaticky. Jenže pokud máte průtok přibližně, je nějaký výpočet k ničemu. Výkon a COP budou velmi nepřesné. Stejně jako je nutné mít přesně kalibrovaná čidla Dallas-každá desetina stupně odchylky udělá rozdíl 250W výkonu. 10% rozdíl na průtoku udělá 10% v COP, takže místo 3,5 bude 3,15 nebo obráceně. Pro přesný průtok je nejjednodušší použit vodoměr s imp. výstupem.
Pro výpočet je třeba ve stáhnutém programu pro SDS vytvořit proceduru COP a main ji volat. Nad init vložit:

COP
{
ram[10] = 9000000/sys[594];    //vypocet prikonu W
ram[11] = 2552*(sys[310]-sys[311]; //vypocet vykonu W
ram[12] = ram[11]/ram[12];    //vypocet COP
}

Do main pod //mojeproc vložit řádek
COP();

Aktuální data zobrazíte v PC na adrese http://192.168.1.250/get_ram[10]?rn=3
Pro odesílání do cloudu by byly třeba další úpravy.
Výpočet je hodně primitivní - krom zmiňované nepřesnosti, nepracuje s VT/NT, s logováním hodnot a výpočtem SCOP, ani s tím zda je TČ ON/OFF.

10

Mnohokrát děkuji za pomoc,ještě jednou opakuji,že mi nejde o přesný aktuální výpočet COP,ale o to ,že když budu zasahovat do
EEV(vstřikovaného množství chladiva),jestli jdu správným směrem a k tomuto účelu je to dostačující

11

Off topic - množství chladiva řídí právě EEV na základě teploty přehřátí před kompresorem - to je jeho hlavní účel pro optimální COP. Tzn. souvislost s COP je sekundární - není to příčina, ale důsledek teplot chladiva na vstupu a výstupu. Ale je možné, že jsem vás nepochopil. Ať se daří.

12

Máte pravdu,míru přehřátí si nastavuji a proto potřebuji vidět odezvu

13

V popisu "programu" je drobná chyba - počítaný a zobrazený výkon je Wx100. Právě aby byl COP zobrazen x100. Aby nebylo překvapení, že se na pozici ram[11] zobrazuje velké číslo. Kdyby to bylo třeba něco změnit, dejte vědět.

14

Na stránce se mi to už zobrazuje,ve výpočtu COP musí být (ram11/ram10).
jak to udělat,aby se COP aktuálně zobrazoval na vstupu SO2

15

Pokud je elektroměr na vstupu 2, tak je to sys[593]:

ram[10] = 9000000/sys[593];    //vypocet prikonu W
ram[11] = 2552*(sys[310]-sys[311]; //vypocet vykonu Wx100
ram[12] = ram[11]/ram[10];    //vypocet COP

16

Možná si nerozumíme vstup SO2 mám volný.Reaguji na vaši větu:  "Výkon i COP lze odesílat do cloudu na některé volné S0 pozici (po přepočtu)"

17

Okamžitá hodnota na S0 je počítaná jako rozestup 2 impulsů v ms. Tzn. počítaný COP na ram[12] je 3, resp. zobrazeno 300. Hodnotu je tedy třeba do cloudu předat jako časový rozestup v ms - 3600000/300, tj  12000(ms). V cloudu to bude automaticky opět přepočítáno na číslo, tj. 3600000/12000, tj. 300. Vstup S0-2 si v cloudu nazvete jako COP a impulsní konstantu dáte 100. Tím bude zobrazeno 3.00. Zobrazíte v aktuálním výkonu.
V programu doplníte řádek
ram[13] = 3600000/ram[12];
V horní části programu jsou bloky odesílaných hodnot do cloudu. Najdete hodnotu sys[593) - a přepíšete na ram[13].
Hodnotu lze odesílat i bez přepočtu na pozici teploty nebo napěťového vstupu - tzn. v bloku hodnot zaměnit ram[12] za nějakou hodnotu teploty sys[31x]. Je na vás, jestli COP chcete mít tabulce teplot (když nastavujete přehřátí) nebo v tabulce s příkonem.

18

Chtěl bych to v tabulce s příkonem,v programu jsem to upravil,ale neumím přepsat /sys593 na ram13/ anglicky neumím a v tom programu na úpravu se moc neorientuji,prosím trochu podrobněji/jako s magorem/.Doufám,že už Vás naposledy otravuji.

19

V cloudu máte účet a stáhnul jste si program ke svému SDS
Stažený soubor SDS_xxx.c otevřete v SDS-C.exe.
V souboru jsou řádky s hodnotami, které se mají do cloudu odesílat:

label odeslat:
if (_portal_dns==0) {
  if (_portal_data==1) {
   http_get(77,93,211,207,'energycloud.merenienergie.cz','/datas0.php?ver=1&devid=',......

'&t0v1=', sys[493], '&t0v2=', sys[494], '&t0v3=', sys[495], '&t0v4=', sys[496],....

Najděte sys[593] a přepište na ram[13] - je to tam 2x. 
Soubor si uložte, zkompilujte a nahrajte do SDS.
http://wiki.merenienergie.cz/index.php/SDS-C-START

20

Po otevření souboru SDS-C.exe. ty řádky s hodnotami nikde nenajdu,to je ten problém

21

Tak už jsem na to přišel,změnil jsem hodnoty a nahrál do SDS,ale na elektoměru se cop neukázal

Naposledy upravil: FAUST141 (2020-03-25 20:36:36)

22

Na jakém elektroměru? Pokud myslíte stránku SDS na 192.168.xxx tak tam to neuvidíte - psal jste o odeslání do cloudu-na portál. Lokálně to lze zobrazit přes get_ram. Abyste to viděl na stránce zařízení, musel byste vytvořit vlastní webovou stránku.

23

už to trochu chápu,ale do cloudu to taky nechodí,myslím COP,ostatní ano

24

Tak si ověřte, že na  http://192.168.1.250/get_ram[12]?rn=2 vidíte COP x 100 a rozestup COP v ms pro portál.
Na portálu musí být povoleno zpracování vstupu - v nastavení S0 vstup č.2 úplně dole.

Naposledy upravil: soami (2020-03-26 09:11:39)

25

Už je to OK,děkuji moc za Vaši trpělivost,toto je pro mne španělská vesnice,ještě jednou díky.