1

Téma: výpadky na eportalu

Pomalu končí sezona outdoorových sportů a začíná čas na zábavu u počítače.
Po odhalení problému s nechtěným přepínáním relé přes eportál jsem se teď opět začal věnovat
funkci SDS a záznamům na portálu. Potvrdilo se mi podezření už z minulé sezony, opakovaně a pravidelně každý den dochází k výpadku záznamu dat na eportálu mezi 2. a 3. hodinou ráno. Mám dvě fyzicky oddělená zařízení SDS mikro ligt2,jedno visí na internetu na Žďársku přes Tmobil, druhé pak v Brně  s pevnou IP adresou přes UPC.
U obou zařízení vypadne záznam všech dat na cca 1 hodinu, pak už vše naběhne a u toho Tmobilu je sem tam přes den další výpadek, ale to už jen některých dat, zatímco mezi 2. a 3. hodinou ráno je výpadek totální - chybí všechna data - teploty, AD vstupy i registrace S0 vstupů.
Vzhledem k různým poskytovatelům připojení si troufnu tvrdit, že problém je na straně eportálu, na to jsem upozorňoval již loni při pátrání po příčině nechtěného spínání relé z eportálu.
Navíc se mi teď i přes den dost často stává, že při pokusu zobrazit data z eportálu mi naskočí hláška "nepodařilo se spojit s databází"
Prosím kohokoliv, komu se to také projevuje, aby mi dal vědět svoji zkušenost, třeba najdeme zdroj problému.

Zdravím  Luboš

2

Re: výpadky na eportalu

Vzhledem k tomu, že na předcházející příspěvek nikdo nereagoval (že bych byl jediný s vypadávajícími daty??), ale v mezidobí došlo ke změně, chci se podělit :
Do 5.11.2018 pravidelně výpadky mei 2-3hodinou ráno, přes den sem tam jeden záznam.
od 6.11.2018 už jsou některé dny bez výpadku, sem tam chybí jedna sada T+AD kolem 2. hodiny.
Vypadá to na značné zlepšení komunikace s portálem - zřejmě byla provedena úprava na eportálu, ale nikdo se k tomu zatím nepřihlásil.
Obě moje zařízení jedou s programem někdy od září, ke změně na mé straně zcela určitě nedošlo.
Takže děkujie neznámému dobrodinci, že dává věci do pořádku.

Jen pro informaci ostatních - bez dlouhého hledání jsou výpadky krásně vidět v grafech na nástěnce, pokud se zvolí místo spojnicového grafu graf sloupcový - tam se totiž objeví mezera, zatímco u spojnicového grafu jsou chybějící body překlenuty a člověk si jich ani nevšimne

Luboš

Naposledy upravil: lubos (2018-11-14 18:45:16)