1

Téma: Minimální délka impulsu - ???

V nastavení S0 vstupů je položka s názvem "Minimální délka impulsu". Jestli to dobře chápu, tak pokud zde nastavím 200ms, tak SDS bude zaznamenávat pouze impulzy o délce 200ms, nebo větší. Vše co bude kratší než 200ms, tak na to SDS nebude reagovat. Pokud to má fungovat jak je výše popsáno, tak to v realitě bohužel nefunguje. Protože i když nastavím oněch 200ms, tak SDS reaguje a načítá sebekratší impulz. Šla by tato funkce opravit a rozfungovat ? Docela by se mě to hodilo . . .

Sds Macro

2

Re: Minimální délka impulsu - ???

Vyzkoušel jsem to na BIG/STSW (poslední FW) a tam to funguje tak, že toto číslo nastavuje skutečnou minimální délku impulsu pro jeho akceptování (tj. vzdálenost od mezi vlastními hranami jednoho impulsu).


Ale, u SDS první produktové řady (např. MICRO) - tak tam implementace funguje tak, že toto číslo udává vzdálenost od dvou ukončujících hran signálu, tzn. vzdálenost dvou konců dvou po sobě jdoucích impulsů. Pokud konec druhého impulsu přijde dříve než je dané číslo, tak by měl být tento druhý impuls ignorován.

Nejspíše to bude v průběhu roku předěláno tak, aby to fungovalo stejně jako u druhé produktové řady SDS, uvidíme.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Minimální délka impulsu - ???

Mě osobně by se celkem hodilo aby se upravil FW i pro starši verze SDS. Protože na některých vstupech se občas vyskytujou naindukované špičky a já to nemám jak ošetřit. V tuto chvíli jsem si udělal program na arduinu který propouští impulzy nad 100ms a na všechny pod tento čas nereaguje. Ale pokud je na to v SDS přímo kolonka a jen nefunguje, tak bych prosil o její zprovoznění. Myslím že bych nebyl sám, komu by se to hodilo . . . ;-)

Sds Macro

4

Re: Minimální délka impulsu - ???

Dobrý deň,
aké je prosím chovanie na posledných FW Micro/Macro - stále to funguje len na dobu medzi dobežnými hranami po sebe idúcich impulzov, alebo sa už meria skutočná dĺžka impulzu ?
Díky. TM

5

Re: Minimální délka impulsu - ???

Beze změny.

Pokud to potřebujete skutečně přesně (hlídat délku), použijte SDS z Druhé Produktové Řady.

Nicméně kolikrát stačí jen správně zapojit elektroměr k SDS, a není potřeba se trápit - mnohdy jsou falešné impulsy způsobeny jen špatným zapojením, nebo chybějícím odrušením.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !