1

Téma: Vývoj software ovládání klimatizace

Hledám někoho kdo by napsal software pro SDS, které by ovládalo klimatizaci přes její ovládací aplikaci.
Moje představa: Sds by řídila teplotu v místnosti na základě svého TČ přidáváním/ubráním stupně či ubráním /přidáním síly proudícího vzduchu na klimatizaci. Tzn. změnou teploty či proudění vzduchu na klimatizaci udržovat v místnosti nastavenou teplotu pomocí TČ SDS.
Klimatizace je řízena přes smartphone aplikací IOs či android
Klimatizace je samozřejmě možné řídit ON/OFF pomocí relé v SDS, ale to pro klimatizaci není vůbec dobré, proto bych raději volil jinou regulaci.
Za funkční software samozřejmě zaplatím! Kontakt na mail triska.petr@tiscali.cz
Děkuji

Tam kde všechno zradilo pomůže jen kladivo.

2

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Poslal jsem Vám email. Jen nevím, jak si představujete jinou regulaci pomocí SDS.

3

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Dobrý den, mám trochu problém s odesíláním emailu. Nicméně snad už odesláno.

Tam kde všechno zradilo pomůže jen kladivo.

4

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Tak se pochlubte, jak to dopadlo?

5

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Dobrý den, není možné sehnat komunikační protokol mezi aplikací, serverem a klimatizaci :-( Bohužel.. PT

Tam kde všechno zradilo pomůže jen kladivo.

6 Naposledy upravil: Zu (2019-01-22 15:09:23)

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

A co je to za klimu? Zkousel jste kontaktovat vyrobce, autora apky, etc.

Do bere vedet, aby si případný následovník priste vybral jinou klimu s open protokolem...

7

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Jedná se o Sinclair. Kontaktoval jsem výrobce klimatizace i appky, ale bez odpovědi. Zatím jsme to tedy dali k ledu. PT

Tam kde všechno zradilo pomůže jen kladivo.

8

Re: Vývoj software ovládání klimatizace

Všechny tyto klimatizace (mini-split) mají poměrně stejný protokol,  založený na sériovém (uart) protokolu. Neměl by být problém to odposlechnout (spojení mezi drátovou ovládací jednotkou (pokud ji mají) a klimatizační jednotkou v místnosti).
Kdysi jsem to řešil pro LG a některé další, a všechny měli prakticky jedno a to samé. Komunikace přes uart, po malých paketech. Dokumentace od výrobce docela hrozná, ale kompletní . . . většinou se předával mezi firmami hotový kód, a proto dokumentace byla jen "do počtu aby se neřeklo".

Někdy je v rámci instalace minisplitu k dispozici pouze IR ovládání, a pak je situace o to jednodušší ! Stačí si udělat jednoduchý IR vysílač, ten připojit k SDS a posílat tam stejné příkazy, jako posílá do jednotky dálkový ovladač (snadno se odposlechnou vlastním přijímačem - obecně je toho plný github, stačí hledat).
Nakonec i zmíněný Sinclair to tak dělá, viz jejich produkt G2S (GSM "ovladač", který bliká přes IR do jednotky příkazy).

Typicky mají jednotky v místnosti i wifi modul, což je obvykle samostatná uzavřená destička, ze které jdou čtyři dráty - 5V, GND, RX a TX. Protokol na RX a TX je samozřejmě opět velice "jednoduchý uart", jednoduché pakety atd. atd. Je zajímavé že výrobci typicky mají jednu společnou wifi destičku pro prakticky všechny své výrobky.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !