1

Téma: [vyřešeno] Výpadky hodnot na eportálu

Zdravím,

poslední dobou se poměrně často stává, že se přestanou S0 vstupy. Vše ostatní se vyčítá správně. Někdy je ten výpadek S0 vstupů několik hodin a někdy třeba půl dne. Výpadky pozoruji snad každý týden a občas i několik dnů po sobě. U několika výpadků jsem si všiml, že začínají kolem 8 hodiny ráno. To že se nevykresluje graf bych i přežil, ale vadí mě, že se nenačítají a nepřičítají spotřebované energie atd, takže mě to zhoršuje kompletně statistiky a taky se mě rozjíždí stavy počítadel měřičů s eportálem. Mohl by se na to někdo z povolaných podívat a ideálně tento problém vyřešit?

Děkuji ;-)

Přikládám screen grafu s "dírou" . . .

https://preview.ibb.co/d8Uc8F/Bez_n_zvuuuu.jpg

Sds Macro

2

Re: [vyřešeno] Výpadky hodnot na eportálu

Tak dnes od 9 hodin ráno se opět energie nenačítají. . .

Sds Macro

3

Dnes výpadek v 18:00 a náběh v 22:00 . . . :-/

Sds Macro

4

Přeposláno na výrobce ( info@onlinetechnlogy.cz ), můžete zkusit napsat výrobci přímo i sám. Nevím jestli si toho zde na fóru hned všimne.

Ještě dotaz - když je výpadek, je to výpadek na trase od SDS do serveru v Internetu, nebo skutečně porucha na serveru ? Dostanete se na server (nebo jde pingnout) v době výpadku, například z vašeho domácího PC ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5

Tak už jsem přišel na to, proč k výpadkům měření dochází. Jeden by neřekl, ale dělá to plynoměr big_smile Lépe řečeno OPTO vstup plynoměru. Na obrázku výše je vidět, že měření končí se žlutou špičkou, což je plynoměr. No a opět se rozeběhne se žlutou špičkou. Dnes ráno koukám na eportál a opět bez grafu, tak jdu k plynoměru a koukám, že číselník je v desítkách litrů na nule, takže je sepnut jazýčkový kontakt. Změřil jsem tedy napětí na opto vstupu SDS a opravdu na vstupu bylo 12V, takže i na web. stránce SDS byl indikován tento vstup jako "ON". Takže závěr je takový, že pokud se plynoměr zastaví a zrovna to vyjde že je sepnut trvale jazýčkový kontakt a opto vstup na SDS zůstane trvale zapnut, tak se zablokuje měření na všech ostatních S0 a OPTO vstupech. Zkoušel jsem HW i SW reset a bez výsledku. Kde jinde bych mohl mít chybu nevím, ale toto se děje až poslední dobou, možná od doby aktualizace na nejnovější FW.

Sds Macro

6

drabek06 napsal:

. . . Dnes ráno koukám na eportál a opět bez grafu, tak jdu k plynoměru a koukám, že číselník je v desítkách litrů na nule, takže je sepnut jazýčkový kontakt. Změřil jsem tedy napětí na opto vstupu SDS a opravdu na vstupu bylo 12V, takže i na web. stránce SDS byl indikován tento vstup jako "ON". Takže závěr je takový, že pokud se plynoměr zastaví a zrovna to vyjde že je sepnut trvale jazýčkový kontakt a opto vstup na SDS zůstane trvale zapnut, tak se zablokuje měření na všech ostatních S0 a OPTO vstupech. . .

Předpokládám že máte SDS-MACRO. Popsané chování v předchozím příspěvku jsem prověřil (FW 25.1.2017 a i v novějším FW 18.4.2017) a popsané chování se neděje. Takže záhada, kterou musíme vyřešit.

Provedený test:
Jeden z osmi S0 vstupů jsem trvale zapojil tak, že je aktivní (to odpovídá sepnutému kontaktu ve vašem plynoměru), a na webovém rozhraní se zobrazilo "ZAP", takže toto zapojení bylo správné.
Následně jsem přiváděl impulsy na všechny další S0 vstupy a všechny tyto impulsy se správně započítaly.
Což je opak toho co jste pozoroval.

Takže - potřebuji od Vás více informací. Jaké SDS máte? Máte v něm aktuální firmware ? Jak máte zapojeno připojení všech S0 vstupů (nemáte chybu v propojení mezi měřiči energie a SDS) ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

7

Tak záhada před pár dny vyřešena! Mám SDS Macro s FW z 18.4.2017. Chyba je asi opravdu ve FW SDS, protože pokud se přepnu v administraci do "Nastavit Vstupy", tak je nyní v horní části obrazovky několik řádků ohledně výběru tarifu. Zde se nastavuje jakým vstupem se bude detekovat denní/noční proud. A zde byl kámen úrazu. Po aktualizaci SDS zde byl automaticky navolen OPTO 1 (BIN) vstup. Takže jakmile se plynoměr zastavil na sepnutém kontaktu, tak SDS zareagovalo správně a přeplo do druhé tarifní skupiny, ale další problém je v tom, že se v tu chvíli přepnuly všechny vstupy do tarifu T2 a impulzy se načítaly tam. A to i přes to, že nemám na žádném vstupu aktivováno tarifní rozdělení. Také jsem si všiml, že se na všech vstupech změnila minimální délka impulzu a bylo tam nějaké šílené číslo 16093 ms. Toto vše se stalo po upgradu FW a jen podotýkám, že jsem nic neměnil v nastavení tarifního výběru a ani v položce minimální délky impulzu. Po přepnutí výběru vstupu na určení tarifu na "NEPOUŽITO", již měření probíhá tak jak má i když plynoměr zůstane se sepnutým kontaktem. Vliv minimální délky impulzu asi není žádný. Už jednou zde někdo z tvůrců SDS napsal, že tato položka v této modelové řadě zatím nefunguje.

Sds Macro

8

Výborně, děkuji za odpověď a aktualizaci. Dává to smysl.

Řekl bych, že to bude způsobeno aktualizací z "hodně" starého firmware na velmi nový, bez toho, aby se to aktualizovalo postupně tak jak postupně byly jednotlivé verze firmware vydávány. Zkrátka "daň" za postupně přidané funkce... chtělo by se říci.
Ale to není až tak podstatné, i když se jedná o přinejmenším nepříjemnou věc, která by mohla (a zde i způsobila) nečekané problémy.

Nastavení "minimální akceptované délky pulsu" skutečně funguje jen v Druhé Produktové Řadě výrobků SDS, přičemž v první to není stále aktivováno (zatím se nikdo nedostal k tomu to dořešit, a hlavně důsledně otestovat, aby se to mohlo vůbec pustit ven).

9

Tak další poznatek . . .

Pokud se na úvodní stránce nastavení opto vstupů nastaví u vstupu, ze kterého se vybírá tarifní rozdělení "NEPOUŽITO", tak po restartu zařízení, nebo stačí i SW restart (změna IP adresy) se zase zpět sám navolí "OPTO 1 (BIN)" vstup. A je úplně jedno, že jsem to předtím změnil na "NEPOUŽITO" a klikl na tlačítko "nastav" a zobrazilo se "ULOŽENO DO TRVALÉ PAMĚTI - OK". Takže je potřeba tuto položku neustále kontrolovat.

Sds Macro

10

Díky za info, zkontroluju.

Nemáte náhodou vlastní SDS-C program, který na toto nastavení také sahá - jen ověřuju všechny možnosti...

11

V SDS mě běží pouze jednoduchej program, kterej spíná na určitej čas relé podle teploty na jednom z čidel. Ale nic víc . . . Ale program je v SDS nahranej už dýl.

Sds Macro

12

Skutečně, MACRO se chová tak jak popisujete. Oprava je v novém firmware (BETA, a pak oficiální FW).
Dočasné (okamžité řešení) je nastavit nikoliv "NEPOUŽITO" ale "SDS-C", nicméně pokud vůbec nepoužíváte tarifní rozdělení (tj. u jednotlivých S0 vstupů máte toto rozšíření vypnuto), tak se to neuplatní ani kdyby tam (ovládání tarifního rozdělení) bylo nastaveno cokoliv (OPTOx).