1

Téma: Úvodní informace

Protože se prodává druhá produktová řada zařízení SDS (STSW, SMALL a SMALL2, a BIG), je zde založena sekce pro diskusi ohledně programovacího jazyka FULL-C.

FULL-C je plně popsán na WiKi, viz http://wiki.merenienergie.cz/index.php/FULL-C

Je velmi důležité oficiálně sdělit, že i když je uvedeno FULL-C pro nové výrobky SDS, tak podpora SDS-C pro první řadu výrobku je a bude stále aktivní - a to nejen opravy chyb, ale i přidávání nových funkcí.

Na FULL-C jsme museli přejít proto, že nové výrobky už mají takové možnosti a schopnosti,
že by se vše v SDS-C dalo jen obtížně naplno využít.
Všechny omezení v SDS-C byly dány možnostmi hardware v době vzniku SDS-C; dnes už jsou věci lepší.

FULL-C je již funkční a schopný programovací jazyk pro SDS druhé produktové řady, takže není potřeba mít obavu jej použít.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

2

Re: Úvodní informace

Zeptám se jinak - pokud mám vlastní program v dost pokročilém stadiu vývoje napsán v SDC-C ale chtěl bych jej v budoucnu portovat na jiný HW má smysl snažit se jej přepsat do FULL-C? Nebo možná lepší znění otázky - přinese FULL-C pro stávající zařízení nějaké funkcionality navíc které nejsou dostupné v SDS-C - nemyslím tím usnadnění programování (cykly,..) ale spíše další přístupy do HW?
S tím spojená otázka - přístup na vnější proměnné pomocí FULL-C  - v SDS-C můžu z vnějšku přímo zapisovat jen na uživatelské proměnné sys[140]-sys[149], pomocí nich pak prográmkem zapsat kamkoliv a přečíst z vnějšku lze potom rovněž kamkoliv. Ve FULL-C jestli tomu správně rozumín je možno přímo zapsat na 100 míst pro každý typ proměnné. Jak je to tedy z kompatibilitou mezi FULL-C a SDS-C v tomto případě?

3

Re: Úvodní informace

SDS-C je programovací jazyk s omezení pro malý hardware všech SDS první produktové řady.
FULL-C odstraňuje téměr všechna omezení které SDS-C vůči C99 mělo (přesné detaily jsou na Wiki, seznamte se s nimi).

Kompatibilita je pouze částečná, spíše skoro žádná - z důvodů odlišné filozofie. Pro SDS-C bylo potřeba použít řešení které se umělo vypořádat s omezením ve kterých se produkty první řady pohybovaly. Tyto omezení pro FULL-C nejsou, a ten je tedy navrhnut tak, aby poskytoval co nejvíce funkcí a možností.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4

Re: Úvodní informace

Nevím jestli to dobře chápu, ale můžu do SDS Big nahrát více programů a webových stránek nebo jenom jeden?