1

Téma: [vyřešeno] error v kompilaci

Dobrý den,

pokouším se nahrát na sds big pres full-c z portalu stazeny a neupraveny program (ktery ale neni full-c ale sds-c)

ale ve (starem) kompilatoru to zarve chybu: EXCEPTION: Access violation at address 00483AA1 in module 'FULLC_191216.exe'. Read of address 00000004

Nevite co to znamena?

diky

2

Re: [vyřešeno] error v kompilaci

Dobrý den

hlásím stejný problém, ovšem pouze s beta programem pro relé.

sds mám ani né týden a docela mě mrzí ta opožděnost vývoje. Chápu že to není zařízení pro uplnou lamu a neumí to hned z krabice milion věcí, ale aspoň ten základ by fungovat mohl. Výrobce mohl splácat pár prográmků ( termostat, jednoduchá zabezpečovačka ) a pár ukázkových user.html, aby se i začátečníci měli kde odpíchnout a pronikly do toho trochu. Zařízení je na trhu víc než rok a výsledek je :

Aplikace pro android    -  nic
program z eportálu      -  nic   ( pravda jedná se o betu pro relé )
program z energycloudu   -  nic  ( nepřekvapuje mě to, je v podstate to same jako eportal )

nejsem programátor a nemám s full C žádné zkušenosti. začátky budou těžký, když to ani výrobce moc nezvládá :-(

3

Mne to dela u vsech programu.

4

Nezkoušel jste na jiné konfiguraci Windows?

5

Pár programů je k dispozici na onlinetechnology.cz v sekci ke stazeni/vzorové programy.
Aplikace pro Android existuje/nová je ve vývoji
Eportal/energycloud jede také.

Řešíme mnoho sw na míru zákazníkům. Bohužel naše kapacity jsou omezené.

tinter napsal:

Dobrý den

hlásím stejný problém, ovšem pouze s beta programem pro relé.

sds mám ani né týden a docela mě mrzí ta opožděnost vývoje. Chápu že to není zařízení pro uplnou lamu a neumí to hned z krabice milion věcí, ale aspoň ten základ by fungovat mohl. Výrobce mohl splácat pár prográmků ( termostat, jednoduchá zabezpečovačka ) a pár ukázkových user.html, aby se i začátečníci měli kde odpíchnout a pronikly do toho trochu. Zařízení je na trhu víc než rok a výsledek je :

Aplikace pro android    -  nic
program z eportálu      -  nic   ( pravda jedná se o betu pro relé )
program z energycloudu   -  nic  ( nepřekvapuje mě to, je v podstate to same jako eportal )

nejsem programátor a nemám s full C žádné zkušenosti. začátky budou těžký, když to ani výrobce moc nezvládá :-(

6

Zkuste teď nový exe - http://wiki.merenienergie.cz/index.php/Firmware

7

Dobrý den

nechtěl jsem, aby to vyznělo jako že je celé zařízení uplně na nic. Naopak zařízení je to skvělé, akorát pro uplného začátečníka je to trochu komplikované, ale je mi jasné že když jsem si to koupil aniž bych uměl programovat tak je to můj problém.

nové FULLC_030117.exe  mám, ale jediný program pro upload dat(energycloud, eportal), který funguje je ten z energycloudu u kterého je výslovně napsáno že je pro Big/Small . Na eportálu v nastavení zařízení lze sice vybrat ty zařízeni Big, ovšem vygenerované programy hlásí chybu při kompilaci. Nevylučuji chybu u sebe, ale celý postup je natolik jednoduchý, že mi to přijde nepravděpodobné. Navíc pro ten jeden program z energycloudu vše proběhne korektně, data tečou a energycloud zobrazuje.

Ukázkové programy jsou všechny pro první řadu SDS, pro druhou řadu nikoliv.

Mám i jednu ryze naivní otázku, která mě definitivně zařadí do kategorie totální začátečník/prostý uživatel. Pokusil jsem se s drobnými úpravami nahrát do svého SDS user.htm obšlehnutou z Vašeho dema. Demo je pro SDS Macro takže samozřejmě nefunguje což jsem čekal. Ovšem chtěl bych se ujistit, zda pro danou user.htm musí být v SDS i příslušný .c program, nebo by správná user.htm fungovala i sama o sobě? Jde mi jen o přehledné zobrazení a možnost vzdáleného ovládání relé. V podstatě přesně to samé co umí Vaše demo. Je to takové moje zoufalé bádání metodou pokus omyl.

Pokud je to možné zkuste nastínit cenu takového zakázkového programu pro user.htm zjednodušený o RS485 převodník, ten v současnosti zatím nevyužiji. Nemám na to tolik času kolik bych chtěl a snažím se pochopit jak vkládat svůj program do programu z energycloudu abych byl aspoň v tom pokusování soběstačný.

díky

PS: nějaký posun v Android aplikaci by byl také skvělý, ovšem je mi jasné, že máte i důležitější věci

Naposledy upravil: tinter (2017-01-12 20:52:59)

8

Už jsem našel problém.
Pokud máte BIG, musíte použít energycloud.merenienergie.cz.
Program v SDS-C pro sds první řady zahlásí tuto chybu v kompilátoru pro FULL-C.

Logicky nemůžete SDS-C program zkoušet překládat v kompilátoru pro FULL-C, a naopak.
Toto přesně vysvětluje všechny předchozí příspěvky.

Protože autor překladače netušil, že by uživatelé nahrávali SDS-C zdrojový kód do FULL-C překladače,
ani ho nenapadlo takový stav nějak hlouběji ošetřit. Teď se to stane.

Upravil jsem popisy na obou portálech, aby bylo jasné co kam patří.

9

Pro tinter:

Zakázkové programy řeší p.Prejda za výrobce (onlinetechnology.cz), nebo uživatelka "vati" tady na fóru.
Pošlete popis co potřebujete aby modul uměl, a udělá se cenová nabídka.
Ceny jsou zcela rozličné pro jednoduché a složité programy. Jednoduché programy počítejte asi do 1tis kč.