1

Téma: Rozšíření A/D + BIN IN pomocí AT Mega 16

Ahoj,
nezabývá se někdo možností, kterak rozšířit SDS o přípravek  např. s AT Mega 16 jenž by umožňoval měřit 8 A/D kanálů + nějaké Bin IN vstupy ? Komunikace s SDS by byla pro RS 232 ..

Potřebuji měřit 8 analogů na asi 3 místech, ale nevím, zda má cenu se s tím pro pák kousků zabývat. Leda by o to byl větší zájem.

L.

Naposledy upravil: LeosL (2012-12-19 22:06:53)

2

Re: Rozšíření A/D + BIN IN pomocí AT Mega 16

Neměl by to být problém realizovat, hardwarový návrh bude jednoduchý...
sériová linka pro komunikaci je k dispozici, propojit to půjde přímo, pokud se ATmega bude napájet (Vcc) z 3.3V (pokud z 5V, pak bude potřeba použít level-shifter).

Před časem jsem něco takového chtěl dát jako další položku na stránku http://wiki.merenienergie.cz/index.php/SDS_MICRO_SHIELD , ale zatím to neproběhlo...

Když to někdo udělá dříve, budu jen rád.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Rozšíření A/D + BIN IN pomocí AT Mega 16

Dělám podobný projekt do DP. Takorád s tím rozdílem že mám modul, který komunikuje po sběrnici RS485 (ale pouze přes převodník úrovní), je řízen PIC16Fxxxx, má 4 výstupy (spína termoelektrické hlavice),  a 4 vstupy, přímo měří napětí na šunt odporu (pro měření proudu, který protéká hlavicí), to můžu vyčíst v HEXa, průměrováno na 1 až 2 desetiná místa.

Takže by se to dalo upravit, nemám to ještě 100% otestované (na straně uSDS) ale vypadá že to pracuje vcelku slušně -- čtení hodnot z AD převodníků