1

Téma: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobrý den, zkušebně jsem provedl odečet elektroměru, ale snmp  sdsS0translatedCashT0.1  mi ukazuje pořád celkový stav načtených kWh. Je to chyba nebo mám hledat pod jiným OID? Děkuji.

2

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Uvedený OID (sdsS0translatedCashT0.1) je správný, má ukazovat přepočtenou částku pro energii zapsanou pouze od okamžiku odečtu (viz webové rozhraní, pro konkrétní S0 vstup, a položka "Hodnota Načteno od odečtu").

To ".1" určuje, že se jedná o první S0 vstup. Pro další vstupy v pořadí, tam bude samozřejmě jiné číslo.

Napadá mne:
- Používáte aktuální nejnovější firmware ?
- Díváte se na správný S0 vstup (každý S0 vstup má svůj OID) ?
- Po provedení odečtu, jsou na webovém rozhraní (pro daný S0 vstup) správně ukázány údaje (po odečtu) ?
- Co ukazuje S0.HTM stránka pro daný vstup ?
- Když přečtete OID "sdsS0impMoneyOffsetT0.1", je tam uveden správný stav počítadla impulsů, jaký byl právě v okamžiku provedení odečtu?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Omlouvám se, nějak jsem se do toho zamotal. Koruny sdsS0translatedCashT0.1 se vynulují. Nemůžu ale najít OID, které mi ukazuje načtené kWh od posledního odečtu. Vidím jen stav při odečtu sdsS0impMoneyOffsetT0.1 a celkový stav počítadla sdsS0impCountT0.1. Samozřejmě rozdíl těchto dvou hodnot je výsledek, ale bylo by příjemnější, kdyby tato hodnota byla rovnou k dispozici prostřednictvím SNMP:)

4

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Taký OID tam není, je tam záměrně ten rozdíl - tj. je tam celkové počítadlo a je tam stav počítadla v okamžiku odečtu. Tím se pokrývá dodání všech údajů (někoho zajímá i kolik je celkem, i když provádí odečty). Udělat rozdíl mimo SDS už pak není problém.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobře, díky za ujištění. Šlo mi o to, abych zbytečně nedopočítával něco, co už je hotové. Udělat rozdíl ve skriptu nebude problém.

6

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobrý den, ještě ze zeptám. Když se pod odečtu vynuluje počítadlo Korun sdsS0translatedCashT0.1, nemělo by se vynulovat i počítadlo (v mém případě) kWh sdsS0translatedUnitT0.1?

7

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Podívám se na to.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

8

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobrý den, zjistil jste, prosím, něco?

9

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Zkuste aktuální FW jestli je tam vše jak má být.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

10

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobrý den, tak jsem dnes upgradoval na posledni verzi fw a v této věci se bohužel nic nezměnilo. Provedl jsem odečet a výpis SNMP je takovýto:

/usr/lib/nagios/plugins/check_sds -C sdsxpublic -H mar-sds01 -o sdsS0translatedUnitT0.3
SNMP OK - "384.698 kWh" | count=384.698;;

/usr/lib/nagios/plugins/check_sds -C sdsxpublic -H mar-sds01 -o sdsS0translatedCashT0.3
SNMP OK - "0.00 CZK" | count=0.00;;

Tzn. koruny na sdsS0translatedCashT0.3 se vynulovaly, ale jednotky na sdsS0translatedUnitT0.3 ne.

Na přehledu "Měření S0" ve webovém rozhraní SDS se vynulovaly obě hodnoty. Pro mě je ale důležité tyto hodnoty získávat prostřednictvím SNMP.

Díky za pomoc.

11

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Zkuste aktuální FW.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

12 Naposledy upravil: p33 (2018-03-28 11:27:14)

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Tak tomuhle se říká perfektní support! O víkendu otestuji a dám vědět. Díky moc.

Edit: Myslel jsem, že byl vydán již novější, ale mám verzi 12. 3. 2018, což je aktuální.

13

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

A jo, moje chyba, vydáno bylo zatím nové jen MACRO (a tam je to změněno). . . jsem se nepodíval na nadpis topicu.
MICRO se vydá každou chvíli.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

14

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Dobře, díky moc:) Až bude FW k dispozici, otestuji a dám vědět.

15

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Mohu poprosit o link na novější FW? Zítra bych mohl otestovat. Díky moc.

16

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Informuji - FW byl vydán.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

17

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Potvrzuji, že v novém fw je již nulování funkční:)
Ještě se, prosím, zeptám. Jaká je http adresa pro provedení odpočtu. Chtěl bych přidat do bash skriptu.
Díky moc.

18

Re: [vyřešeno] sdsS0translatedCashT0.1 a odečet

Adresu si zjistíte snadno z webového rozhraní, stačí sledovat http requesty (zmáčkněte F12 ve firefoxu, podívejte se pak na záložku NET...).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !