26

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Program tam je stahly z portalu (2 roky stary) Jen je tam doplneno ovladani relatka.
Nekdy se to restartuje 2-3 behem dne,pak to 8 dni slo bez problemu a pak opet 2 vypadky...Dnes to bude uz 3 dny opet v pohode...
Ale do doby,nez jsem tam nahral novy fw tak to jelo bez poruch,nyni to blbne....Program i nastaveni je puvodni...Uz jsem premyslel,ze bych se vratil ke stare stabilni verzi fw....

27

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Jestli to není životně důležité SDS, můžete vyzkoušet novy Fw - zatím v betaverzi. Odkaz je zde  http://sds.an-d.cz/firmware/beta

Ještě chybí předělat programy na portálu, ale je tam několik kontrol na odpovědi ze serveru. Třeba to i se starým programem bude lepsi.

28

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Ok...
Vyzkousim,pokud se provede dalsi restart...Zacinam mit podezreni, ze podnet k restartu dela sit...Nic jineho tam totiz pri poslednim vypadku nejelo....Pouze to meri spotrebu a teploty.Pres den to ovlada solarni panel.(pres zimu odpojen)
Sit mam postavenou na mikrotiku a v nem bezi odpocet expirace pripojenych zarizeni....Treba je nekde v tomto smeru nejaka chybicka ve fw...No,uvidim....

29

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Po tom co jsem doplnil testy na dokončení odeslání mailů a pod a tím své micro stabilizoval proti náhodným restartům jsem do svého USER.html  stejně jako načítání teplot, teplomětů a pod doplnil načítání SYS[143]-SYS[149] (stejný způsob jako je to v DEMU pro MACRO). Z domova to fungovalo bez problémů a nachal jsem zapnutý domácí PC. Když jsem se druhý den pokusil připojit ještě vzdáleně nastala série restartů ale bez odeslání emalů které mám nastaveno v sekci init. Sekci pro načítaní SYS[143]-SYS[149] jsem včera opět odstranil a dnes to zatím pracuje bez restartů.

30

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Hmm, zajimave. Jen jsem trosku mimo, jaky muze mit vliv nacitani sys 143 a vys....
Nicmene po precteni tveho prispevku jsem nahral do sveho user.htm taky stranku, ale bez adres, takze nefunkcni a mrknu do sds a bylo prave po resetu. Takze jen samotne nahrani stranky provedlo reset sds.
Dalsi takovy postreh, kdyz jsem nahraval do sds se starym fw stranky user.htm tak se nekolikrat proces nahravani nedokoncil a musel jsem ho opakovat...A trval dlouhou dobu.... Nyni na novym fw to je mzik cca 1-2 sec a nahral se napoprve...Ale provedl se reset sds...Tak jsem zvedavej, jestli se provede nejaka serie restartu.

31

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Zkusili jste nový BETA FW (nebo novější, až bude vydaný) ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

32

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Doposud jsem nenahral beta verzi do SDS, nicmene restarty jsou na temer dennim poradku...
Kdy bude vydana nejaka nova verze FW? Myslim oficialni,ne beta...
Problem trva jiz vic jak 2 mesice a stale nic....
Nejhorsi na tom je,ze reset SDS zpusobi neplatne data i na eportalu.Takze zarizeni,ktere je predevsim urceno na shromazdovani dat je po aktualizaci nefunkcni...

Jen na ukazku...Z e-portalu stav elektromeru

18.03.15 18:10:43    11066.066
18.03.15 17:55:40    11065.961
18.03.15 17:35:12    11068.494

Tim padem nemam ani presny stav v administraci sds, ale kdybych ho upravil,tak me na eportalu naskoci obrovska spotreba.Takze je vlastne i eportal nefunkcni,kdyz muze najednou byt nizsi stav pocitadla ...
Mimochodem, jestli nekoho napada,ze to muze byt zpusobeno tim,ze se diva hodne uzivatelu do zarizeni (ne do sds.user.htm tu nemam , ale na ext. stranku ) tak mam na strance "smiraka" ktery zaznamena cas a ruzne jine hodnoty o pristupu a nejvic tam byli 2 pristupy...Dnes jen jeden a to ode me.A to pred 10 hodinou, ne v dobe resetu...
Nejake napady?

33

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Restarty poslední dobou, tak cca 1 až 3 do měsíce zaznamenávám taky sds Light. Vyřešil jsem to scriptem, který porovnává Sds a sql databázi. Pokud má sds menší hodnotu než sql,   pošle mi to email a zároveň přepíše hodnotu sds o dva impulsy větší než sql.  Od té doby mi stav elektromeru a sds souhlasí. Zajímavé je ze IO6 tímto neduhem netrpí. Tam se ale dříve ztrácela komunikace na L3 vrstvě, pokud byl častější požadavek na komunikaci. Vnitřní program přitom pracoval bez problémů. Se mi zdá, že v sds poslední dobou začíná strašit. Není na to moc velký spolehnutí a vše se musí softwarově ošetřovat, aby nedocházelo k nějaké nečekaně udalosti. Jediné zařízení u kterého jsem nezaznamenal žádné chyby je sds Light    E.  Řídím s ním již dva roky akumulační vytápění.

34

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

adamn napsal:

Nahrajte tam poslední BETA FW.
Je to RC (release candidate), tzn. pokud se neobjeví hlášení o nějaké další chybě, která by nám utekla, tak je to (až na text "beta") identické s novým firmware který bude následně oficiálně vydán.

Pokud tam nahraji BETA verzi,tak budu muset opet vsechno nastavovat,teda pokud se nepletu...

35

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

vkalina napsal:

Vyřešil jsem to scriptem, který porovnává Sds a sql databázi. Pokud má sds menší hodnotu než sql,   pošle mi to email a zároveň přepíše hodnotu sds o dva impulsy větší než sql.  Od té doby mi stav elektromeru a sds souhlasí.

Zajimave reseni....Nicmene to neresi pricinu.Problem furt pretrvava , jen se maskuje....
Nadruhou stranu jste me potesil, ze nemam problem sam...Tim se jen potvrzuje, ze vyrobce ma chybu.
A mel by s tim neco delat....

36

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

vkalina napsal:

Jediné zařízení u kterého jsem nezaznamenal žádné chyby je sds Light    E.  Řídím s ním již dva roky akumulační vytápění.

Pane Kalina a aktualizoval jste tam FW? Mě práve problémy působí toto zařízení po "neuvážené" aktualizaci i když to předtím dlouho jelo bez problémů. Musím ale přiznat, že po tom co jsem zavedl důslednější kontroly na odesílání mailů, snížil možnost kolizí zápisu do určitých SYS z více míst (interním programem a externím přístupem)  tak mi za poslení měsíce restart nenastal.

37

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Tu "neuváženou" jsem myslel ze své strany - že jsem zbytečně do toho štoural když to fungovalo :-)
U vás naopak oceňuji že stále pracujete na aktualizaci FW i u starších zařízeních, což už nyní bohužel už tak obvyklé nebývá.
Není mi však jasné a netroufl jsem si zkoušet - je možný downgrade FW v případě že narazím na problém po aktualizaci?

38

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Je téměř pravidlem že pokud se postupně na SDS připojuji z více zařízení (pc doma, externí pc, mobil, tablety,..) tak narůstá počet uživatelů a pokud přesáhne číslo 10 tak dojde k restartu. Je mi jasné, že výkon není takový aby zvládal obsluhovat takový počet klientů, nejsou však připojeni současně resp. když se připojuji vzdáleně např. smarfounem tak asi dostávám různé IP které se postupně načítají až dojte k tomu restartu. V zřařízení mám zatím verzi FMW 2.4.2015.

39

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Zkuste poslední BETA FW.

BTW. co přesně provádíte ? přístup na uživatelskou webovou stránku, nebo jen používání admin webu ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

40

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Provádím tam toho hodně :-) Přistupuji jak na user stránku tak na admin web kde čtu stav konsole a měním uživatelské proměnné.
Aktualizaci FW plánuji společně se změnami kódu o víkendu. Chtěl bych se však ujistit, že je možno vždy nahrát zpět i starší FW, že tam není nějaká kontrola která to umožňuje jen jednosměrně.

41

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Ano, lze to provést i "zpětně", blok na verze tam není.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

42

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Díky, tohle ujištění jsem potřeboval. Nahrál jsem tedy nový FW i SDS.EXE a bud testovat tu stabilitu.
Bohužel však došlo i ke změně chování odladěného programu - mám podezření na změnu chování u  operací & nebo && buď v SDS.EXE či ve firmware :-(

43 Naposledy upravil: ringojr (2015-10-17 13:27:08)

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Mám tři dny nahraný firmware SDS_MICRO__BETA_280915_CZ.bin a nestabilita se ještě zvýsila. Nejen když jsem dříve musel být přihlášen mnohokrát, ale nyní i při pouhých třech zařízeních (PC, mobil a Synology s mysql načítající data) i když jsem momentálně na PC ani na mobilu žádné operace neprováděl (na pozadí byl prohlížeč do USER.HTML).
Co mne však překvapilo byl výpis z admin webu sekce historie  - dvojí připojení na internet a historie v OSI7 dřív něž zařízení zapnuto (dle došlého mailu skutečné zapnutí 11:56). napadlo mne že bude jinak nastaven čas systémové historie a jinak v OSI 7. Ale  GMT offset mám 2 takže ani to tu hodinu nevysvětluje.
Jdu zkusit ještě novější BETU.

PS: Pozitivně hodnotím zvýšení stability při nahrávání nových prohramů DSD :-)

Poslední uživatelé    
Čas    IP
13:04:03 17.10.2015   

Systémová historie    
Čas    Událost
11:56:17 17.10.2015     Zařízení zapnuto
11:56:17 17.10.2015     Relé RE1: ZAP
11:56:17 17.10.2015     Relé RE2: VYP
11:56:17 17.10.2015     Výstup pin D0: log0
11:56:17 17.10.2015     Ethernet odpojen !
11:56:18 17.10.2015     Ethernet připojen
11:56:18 17.10.2015     Ethernet připojen
11:56:38 17.10.2015     Relé RE1: VYP



Historie OSI7    
Čas    Událost
12:56:45 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
12:56:46 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
12:56:46 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
12:56:47 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
13:11:48 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
13:11:49 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
13:11:49 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK
13:11:50 17.10.2015     77.93.211.207, HTTP GET OK

44

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

28.9.2015 je starý FW, dnes je mnohem novější - ten zkuste.

"Dvojí připojení na Eth" = Ethernet, ne Internet = to není chyba, jen zdvojený zápis do logu (i čas je tam identický), to je OK.

Na ten rozdíl času přihlášení a zapnutí se podívam, co by to mohlo být. Není tam náhodou ještě ten +X který odpovídá správně ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

45

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Poslední FW ze 14.10. se zatím jeví mnohem stabilnější a prozatím k samovolnému resetu nedošlo.

46

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

S tou betou ze 14.10 jsem se už dostal na 21 postupně připojených uživatelů a pořád to drží. Takže za sebe vás musím pochválit. Všiml jsem si že vyšla nová verze ostrého FW, proti té betě jsou tam podle binárního porovnání budou ještě nějaké změny (bohužel changelog mlčí) proto raději zatím zůstávám u té bety.

47

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Oficiální FW je založený na posledním BETA FW.
Děkuji za testování, určitě to pomůže i ostatním.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

48

Re: [vyřešeno] Po upgrade FW restarty SDS

Mam uz v zarizeni pátý den a zatim slape bez problemu.