1

Téma: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Zdravím,

dnes jsem si všiml zajímavého úkazu a nevím zda je chyba ve vykreslování grafu, nebo jsem blbej já :-D Pomocí SDS měřím spotřebu plynu a dnes když byl kotel zaplej a byla nastavená konstantní teplota topný vody, tak měl kotel spotřebu neustále stejnou a vycházelo mě to kolem 0,33m3. Tato spotřeba se shoduje s naměřenými impulzy SDS a s následným přepočtem na m3. Problém nastane pokud se podívám na úvodní stránku eportálu, kde vidím graf spotřeby plynu v závislosti na času. Pokud tedy mám konstatní spotřebu 0,33m3 za hodinu, tak nechápu proč graf ukazu necelých 0,1m3 za hodinu. Přikládám screen, kde je vidět o co mě jde. Pokud posčítám přibližně spotřebu podle grafu, tak mě to vychází něco přes 1m3, ale realita je oněch 2,96m3 co je psáno nad grafem. Dokáže mě ten graf někdo vysvětlit  ?


http://www.imghosting.cz/images/87sds1.jpg

Sds Macro

2

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

-> J@M

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Ahoj, Chtěl bych se zeptat jestli se problém vyřešil? mám totiž naprosto stejný problém, oblast grafu vykazuje téměř 1/4 hodnoty oproti skutečnosti, asi to bude nějaká systémová chybička?

4

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Zatím se nikdo neozval, takže zatím řešení není. Psal jsem SZ uživateli J@M a zatím mě žádná odpověď nepřišla . . .

Sds Macro

5

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Nebudu reagovat na první větu :-) nesvětčí to o blbosti. Graf zobrazuje správně je třeba si uvědomit, že ukazuje 1/4 hodinové spotřeby(NE hodinové), takže velmi hrubě:

Podle grafu je průměrná 1/4h spotřeba 0,08 m3. Od 13:00 do 21:00 tzn 8h a tudíž 32 1/4 hodin. 32(1/4h) * 0,08 = 2,56 m3 ( s přesnými čtvrthodinovými údaji budete mít 2,96m3.

6

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Aha, tak tohle mě opravdu nenapadlo. V tom případě by osa času měla být po čtvrt hodnách a ne po hodině jako to je teď. Další věc je ta, že pokud řeším spotřebu, tak mě bude nejčastěji zajímat kolik spotřebuji za hodinu. Takhle si to tedy musím sčítat abych věděl onu hodinovou spotřebu. Pokud by to v grafu bylo vyznačeno hodinově, tak je vše na pohled jasné a tak jak to je nyní teď, tak to je matoucí . . .

Jinak děkuji za vysvětlení, asi nebudu sám kdo to nepochopil ;-)

Sds Macro

7

Re: Správné zobrazení naměřených údajů v grafech

Omlouvám se mou dlooooooouhou nepřítomnost. Teď už budu zase na příjmu. Ten graf je tak zobrazen, jelikož data jsou zasílána v 15min intervalech. Hodiny na x ose myslím nejsou špatně. 1/4hodiny by nic neřešily. Navíc někdo má 10min, 5min intervaly. Mohl bych ale udělat graf a data vysčítané za jednu hodinu.