1

Téma: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

Vlastním SDS micro DIN E a po včerejším upgrade firmwaru na aktuální z data 9.9.2014 se mě přestal synchronizovat čas. Zkoušel jsem různé NTP servery krom defaultního 217.31.205.226 a stejnak nic. Několikrát jsem prováděl sw reset a stejnak se to nechytá . . .

Sds Macro

2

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

Mám stejý problém.

3

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

Taky se mi to stalo, chytil se asi čtvrtý server který jsem zkoušel - 195.113.144.238

4

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

OK, s tímhle serverem se mě to okamžitě po restartu chytlo a synchronizovalo se to . . . Dík ;-)

Sds Macro

5

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

Nevyřešeno. Máme v provozu téměř 50 jednotek SDS-Macro a tento podzim začaly problémy s ntp protokolem. Bez ohledu na verzi FW. Pravděpodobnost úspěchu synchronizace času výrazně poklesla. Zkoušeli jsme asi 5 ntp serverů (všechny fungují např. ve Windows) a chování je stejné:
tak.cesnet.cz 195.113.144.238
ntp.nic.cz 217.31.205.226
servery z cz.pool.ntp.org jako např.
0.cz.pool.ntp.org 81.27.192.20 a další
Synchronizace se podaří pouze občas, spíše ne. 2 stejné jednotky v jednom místě na stejný server - jedna se podaří, druhá ne. Jednotky jsou v trvalém provozu a pokud dojde k restartu, často ztratí čas.
Jako vedlejší nedostatek vidím nemožnost nastavit čas jinak (resp.nevím jak).
ntp.nic.cz fungoval donedávna na všech FW bez problémů. Vypadá to, jako by se změnila pravidla/protokol na tomto serveru, protože na stanicích Windows jej stále používáme a je funkční. Zpočátku pomáhala změna na jiný server, teď už ne.
Nechceme příliš laborovat, ať nám čas nespadne všude...

6

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

IP adresy serverů se postupně mění, je to potřeba udržovat ručně, řešení stále zatím není domyšleno (ale něco nachystáme).

sys[4] (viz http://wiki.merenienergie.cz/index.php/Sdsc_sysp) musí být vyšší než např. +1418063809 (viz http://www.unixtimestamp.com/ ) = tím se pozná, že NTP má synchronizaci

Brzy bude nové vydání (viz BETA vlákno v tomto fóru), kde se najde i nějaký fix na toto téma (nechám to celé prověřit).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

7

Re: [vyřešeno] Nefunkční synchronizace času u fw z 9.9.2014

Všiml jsem si, že některé servery ve windows jakoby fungují, ale na sds ne. Když jsem si vygooglil seznam ntp serverů, vyměnil jsem jich asi 5 než některý zabral. Podle mne to nemá řešení. To jsem zvědav co adam vymyslí.