1

Téma: FTP Server

Dobrý den,

začínám s programováním v SDSc a zajímalo by mě, jestli je možné si nechat data posílat na ftp server. Chtěl bych vás požádat o malou radu do začátku, jak se na problém dívat. Je mi jasná cesta, když se httpget používá pro nahrávání dat na webové stránky. Jak ovšem do příkazu zavedu přihlašovací údaje na server a jakým stylem poté data zpracovat? Tedy co vlastně mi bude na server přicházet?

Děkuji za radu.

2

Re: FTP Server

Ty data je nejlepší na server ukládat do databáze, textový soubor by byl za nějaký čas dost špatně zpracovatelny. Mate dvě možnosti jak je na server dostat. Bud je odesílat z SDSka, tak jako se to dělá na portál, nebo je tahat ze serveru třeba pres cron pomoci nektereho z protokolu (SNMP, HTTP, XML a pod. ) Možnosti je spousta, jde jen o to si o tom něco přečíst a vybrat si ten který Vám bude vyhovovat.

3

Re: FTP Server

SDS nemá vnitřní podporu pro FTP-Client funkcionalitu, jen HTTP-GET nebo RAW-UDP-SEND, v rámci SDS-C.

Jak napsal 'vkalina', posílejte si to na server (do nějakého PHP skriptu), nebo si to z SDS tahejte (XML), a dále zpracovávejte data na serveru.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !