1

Téma: Několik začátečnických dotazů

Zdravím,
pořídil jsem si  SDS Micro pro monitorování výroby FVE. Nejsem elektotechnik, takže jsem si SDS raději nechal s elektroměrem propojit od  odborníka, abych nemusel hned kupovat jiný :-) . S0 vstup je nastaven na Opto3. Na stránce S0.htm, příp. xml.xml
vidím stav počítadla, který se mění, takže předpokládám, že je zapojení ok.

Nyní k dotazům:

1) co v xml.xml znamenají elementy ofsT0 a ofsT1? Oba obsahují konstantní hodnotu, přičemž ofsT0 je nenulová (konkrétně 28106) a ofsT1 = 0.

2) provedl jsem registraci na portále http://eportal.merenienergie.cz, přidal zařízení a stáhl sds-c program, který je dostupný pod odkazem Program v Seznamu zařízení. Program jsem nahrál do SDS, na konzoli v admin rozhraní v části SDS-C vidím S0 odesláno na server, OK, ale na portále jsou stále nulové hodnoty. Na wiki je uvedeno, že se má doplnit ID. V tom bude asi ten problém, protože id je již doplněno při stažení programu, ale má jinou délku, než se uvádí na wiki.

3) pokud bych chtěl evidovat denní / týdenní / měsíční / roční výrobu, jak na to? V seznamu proměnných sys[] jsem našel
pouze aktuální stav počítadla, příp. momentální výrobu, ale možná jsem něco přehlédl. v diskusi to už někdo řešil, ale je to cca 2 roky nazpět a tak je dnes možná situace jiná. Pokud bych šel cestou vlastního sds-c programu, jak se hodnoty budou pamatovat v případě el. výpadku?

Děkuji

2

Re: Několik začátečnických dotazů

Jedině si to napsat sám, a ukládat do SQL databáze. Pak už s tím můžete čarovat jak je libo.
Třeba takhle http://ksystems.cz/Teplomer/tcklima.php

3

Re: Několik začátečnických dotazů

Odpovědi:
1) jedá se o offsety - do těchto položek se uloží hodnoty počítadel, když se stiskne tlačítko "odečíst" (viz webové stránky v SDS)
2) dotaz pošlete na uživatele J@M (tady na fóru)
3) počítadla v sys[] ukazují aktuální stav. Bude potřeba buď vlastní SDS-C program (a ukládat hodnoty do DF), nebo použít portál.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !