1

Téma: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

Dobrý den,
doma mi dlouho ležel SDS Micro Light E. Dnes jsem si s ním chtěl začít hrát, nahrát nový FW.
V sekci vítejte mi to píše
hw SoC-ARM REV4 100Mbit DF9, ze dne 12.4.2013

Stáhnul jsem poslední SDSC_020317.exe, poslední FW 180417_CZ a pokusil se to dle návodu nahrát. Vždy to zkončilo na začátku
... sending initial packet to [192.168.1.253]...
... sending initial packet to [192.168.1.253]...
... sending initial packet to [192.168.1.253]...

a nikam to nepokročilo.
Po vypnutí a zapnutí SDS normálně maká.
Zkoušel jsem i starší SDSC.exe, beze změny.

nějaké rady?
díky, Pavel

2

Re: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

V SDS máte v položce administrace u nahrání firmware vloženo heslo pro nahrání nového FW?

nějaké ukázky kódu zde: http://forum.merenienergie.cz//viewtopic.php?id=552

3

Re: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

Je potřeba postupovat podle návodu, což se (podle původního popisu) zdá že se nestalo.
Návod je na wiki, viz http://wiki.merenienergie.cz/index.php/Bootloader

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4

Re: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

Samozřejmě postupuji podle návodu, bez hesla v administraci update nejde odstartovat. Vždy jsem to v adminu odkliknul a pak šel aktualizovat pomocí SDSC.exe...

PROCES AKTUALIZACE FIRMWARE AKTIVOVÁN
Zavřete všechny okna a spusťte AND_BOOTLOADER.exe (Win32 spustitelný soubor).
Důležité - postupujte podle návodu na WiKi výrobce.
Pokud něco zkazíte, budete muset poslat výrobek na opravu (přeprogramování) výrobci.
Boot loader je dostupný na této IP adrese: 192.168.1.253

nějaké další rady?

5

Re: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

Ověřte, že když je bootloader aktivní, tak se na danou IP dá poslat PING a dostanete odpověď.
Typicky problém u těchto věcí bývá ve špatně nastavené IP adrese a podobných záležitostech.

Pokud se vám to nakonec nepovede vyřešit, pošlete vaše zařízení výrobci, který zdarma provede jeho aktualizaci na nejnovější firmware. To bude asi nejlepší řešení.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

6

Re: [vyřešeno] nejde aktualizovat FW

aj, tak moje chyba, zapnutý FW ve WinXP, po vypnutí to proběhlo v pohodě.
Omlouvám se!