1 Naposledy upravil: MightyPork (2014-09-18 14:55:36)

Téma: [vyřešeno] Tabulátor v #define = syntax error

Další chyba, už je to skoro na skutečný bugtracker wink

Když se v #define použije tab, tak kompiler hlásí chybu "invalid characters in #define declaration name", ale neukáže řádek.

Strávil jsem asi 10 minut než mě napadlo zkontrolvat whitespace, a tabulátor jsem pak našel.

Začínám nabývat dojmu, že celý "kompiler" je nějaká obrovská hromada ne zrovna podařeného regexu, protože jinak by takovéhle chyby prostě nemohly nastat.

Chcete #include, lepší makra, řídící struktury atd. v SDS-C? Nástroj SDSCP vám to umožní!

2

Re: [vyřešeno] Tabulátor v #define = syntax error

Nechám to zkontrolovat a opravit.
Jaký byl přesně zápis u daného řádku ? Byl Tab vložen mezi úplný konec definice názvu (chyba překladače) a jeho hodnotu (a byly tam ještě obyč. mezery), nebo uvnitř konkrétní definice názvu (programátorova chyba) ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: [vyřešeno] Tabulátor v #define = syntax error

adamn napsal:

Nechám to zkontrolovat a opravit.
Jaký byl přesně zápis u daného řádku ? Byl Tab vložen mezi úplný konec definice názvu (chyba překladače) a jeho hodnotu (a byly tam ještě obyč. mezery), nebo uvnitř konkrétní definice názvu (programátorova chyba) ?

Bylo to něco ve stylu

#define<mezera>název<tab>hodnota

Vypořádal jsem se s tím po svém a udělal jsem si alternativní preprocessor, viz odkaz v podpisu ↓, ale když bude opraveno, rozhodně to ničemu neuškodí.

Chcete #include, lepší makra, řídící struktury atd. v SDS-C? Nástroj SDSCP vám to umožní!