1

Téma: Přidání SDS MINI na portál

Zdravím,
pořídil jsem SDS MINI, v návodu se píše, že ho lze sledovat na energycloudu...jinde se zas píše, že je to zařízení první řady, tudíž z toho vyplývá eportal...nicméně ani na jednom z těchto míst není volba přidání MINI. Pan Prejda mi sdělil, že mám na eportalu zkusit přidat toto MINI pod volbou TTC, bohužel mi to stále nefunguje, netuším, kde dělám chybu.
---------------------------------------------------
Start programu.
Chyba komunikace s www serverem, http: 0
---------------------------------------------------
Nejsem programátor, ale po vzoru MACRa, které mám už od 11/2011  jsem si stáhnul vzorový SDS-C, kde jsem na místech vyznačených * vložil ID, pod kterým jsem to přidal na portálu.

datas0.php?ver=1&devid=', '*'

Bohužel bez úspěchu.
Poradíte, prosím?

Děkuji
Standa

2

Re: Přidání SDS MINI na portál

Ano je to První Produktová Řada, a pokud tam ještě údržba portálu nepřidala MINI tak je správná volba TTCPRO.

Máte v nastavení (ve webová administraci) svého SDS MINI správně vše nastavené ? zejména IP adresu pro gateway ?

Ten vložený ID jste zapsal přesně jak, můžete sem dát příklad z toho programu, ať se to dá zkontrolovat.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Přidání SDS MINI na portál

Nakonec to opravdu bylo gateway/DNS, opsal jsem ji z MACRA.
Omlouvám se tedy za zbytečnou otázku a moc děkuji za navedení.
Možná by bylo dobré aktualizovat informaci o eportalu a TTC v návodu k MINI...
Ještě jednou moc děkuji.

CONSOLE:
Start programu.
S0 odeslano na server, OK.
Temp A odeslano na server, OK.

Ještě čekám, až se mi hodnoty objeví na eportalu..
Standa

4

Re: Přidání SDS MINI na portál

No, to jsem zakřiknul :-), program posílá data, ale na portálu nic...
Zde je jeden z řádků, kde jsem doplnil ID:

http_get(77,93,211,207,'eportal.merenienergie.cz','/datas0.php?ver=1&devid=', '01290002D', '&t0v1=',

Díky

5

Re: Přidání SDS MINI na portál

Zdravím,
tak bohužel stále se mi nepodařilo rozlousknout, kde jsem v nastavení udělal chybu...nejsem žádný programátor, takže nevím. Pořádný návod jak program jednoduše upravit, aby jeden pohledal.
Program hlásí, že vše odesílá, ale na portálu se nic neobjevuje.

No a na  měření teplot si taky počkám, neboť namísto svorkovnice pro čidla, které mám doma, je zde hodně obvyklý (mají ho opravdu na každém rohu) konektor RJ9....no ještě, že je dopravné z Číny nula smile)

Děkuji za případný jakýkoliv tip a přeji hezký den

Standa

6

Re: Přidání SDS MINI na portál

K portálu - zkuste napsat zprávu (email) na pana Malého, tady jako "J@M" (právě toto je jeho uživatelské jméno tady na fóru) protože má právě portál na starost. Ten musí vědět co a jak se s tím děje.

Pokud se data odesílají, tak je možností, kde je chyba, více. Bude to chtít osobní konzultaci (třeba přes email) s panem Malým.

Dopravné z Číny není nula, ale je to subvence čínského státu, kterou později mnohonásobně zaplatíme z našich peněz... které kdo ví jestli vůbec budeme nějaké mít, když mezitím z důvodů (nejen) subvencí, náš vlastní průmysl bude pryč.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

7

Re: Přidání SDS MINI na portál

Dobrý večer,
děkuji za zprávu, obrátím se tedy na pana Malého.
To s tou Čínou je ni samozřejmě jasné, o...spíš to byl povzdech, že nikde teď RJ9 nekoupím a na nepoměr poštovného, a pokud koupím, ano, stylem 2 Kč za konektor + 190 Kč poštovné..právě proto jsem zvolil obchod v Číně.
I když si myslím, že i ty konektory, které tu někdo prodává, jsou taky stejně z Číny.
Standa

8

Re: Přidání SDS MINI na portál

Dobrý den,
napsal jsem zde na stránkách soukromou zprávu na pana Malého, zatím bez reakce. Je možno mi prosím dát na něj mail?
Děkuji
Standa

9

Re: Přidání SDS MINI na portál

maly (at) merenienergie.cz

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

10

Re: Přidání SDS MINI na portál

Dobrý den, povedlo se vám se s panem Malým spojit, a celkově tento problém vyřešit ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !